Donacija dela dohodnine PDF Natisni E-pošta
Prispeval Gregor Kos
Ponedeljek, 26 September 2016 15:02

Spoštovane članice, člani, sponzorji, kolesarke, kolesarji in vsi ostali prijatelji Kolesarskega društva Selce!

Vsak zavezanec za dohodnino lahko del svoje dohodnine (0,5%) nameni kateri izmed nevladnih organizacij, ki za to izpolnjujejo pogoje. Teh je skoraj 5.000. Med njimi so npr. humanitarne organizacije, zdravstvene, kulturne, športne, religiozne, organizacije s področja zaščite in reševanja … Tudi naše Kolesarsko društvo Selce ima status društva, ki deluje v javnem interesu, zato lahko del svoje dohodnine namenite tudi nam.

V ta namen morate izpolniti obrazec, ki se imenuje »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije« in ga poslati na svoj pristojni davčni urad. Zahtevo se lahko izpolni tudi preko spletnega portala e-Davki. Zahteva, ki se pošlje v tekočem letu, se bo upoštevala pri odmeri dohodnine za naslednje leto in do preklica. To pomeni, da je ni treba vlagati vsako leto.

Če želi zavezanec svojo odločitev spremeniti in donacijo nameniti komu drugemu, mora vložiti novo zahtevo, ki bo razveljavila staro.

Zavezanec lahko nameni donacijo enemu ali največ petim organizacijam. Če se donacija nameni enemu upravičencu, se mu lahko dodeli največ 0,5% od odmerjene dohodnine, če pa se razdeli med 5 upravičencev, pa vsakemu pripada 0,1%.

Donacija ne vpliva na višino vračila ali doplačila dohodnine zavezanca, kar pomeni, da tisti, ki se odloči za takšen način doniranja, ne bo v ničemer finančno prikrajšan. Če se za donacijo ne odloči, gre 0,5% od odmerjene dohodnine (skupaj z ostalimi 99,5%) v proračun Republike Slovenije.

Sredstva, zbrana s tega naslova, bodo porabljena v skladu s smernicami in statutom društva.

Obrazec: ZAHTEVA za namenitev dela dohodnine za donacije

Za Vašo donacijo se Vam že vnaprej lepo zahvaljujemo!

Kolesarsko društvo Selce