Zaključno kolesarjenje s sponzorji 2016 PDF Natisni E-pošta
Prispeval Sandra Papež
Torek, 25 Oktober 2016 20:53

Celotedenska napetost ob svarilih vremenoslovcev s prihodom fronte slabega vremena, je popustila, ko nas je soboto prebudilo sonce. Z nasmehom na obrazu in v polni opremi, smo se  člani KD Selce in nekaj sponzorjev (ACO, ENERSON, DOM TRADE, WEBER, AGROREMONT) zbrali pred gostiščem Siva Čaplja v Trnovski vasi.

Upajoč, da bo vreme zdržalo, smo prekolesarili kilometer ali dva do našega prvega postanka – do družine Murko, naših članov in hkrati sponzorjev (Soboslikarstvo Andrej Murko s.p.). Pričakala nas je krasno pripravljena, zdrava in okusna pogostitev.HVALA! Po okrepčilu pa je bilo potrebno močno pritisniti na pedala po zelo strmem klancu do drugega postanka – vinograda g. župana Trnovske vasi, Alojza Benka, ki nam je izkazal gostoljubje z žlahtno kapljico. HVALA! Med vzponom na Destrnik so nas pozdravile prve dežne kaplje. A to nas ni spravilo v slabo voljo – kolesa smo naložili v avtomobile in tako nadaljevali po začrtani poti. Panoramska vožnja čez Destrnik tokrat ni razkrila svoje lepote, saj je okoliške griče in dolino zakrivala megla. Z avtomobilom je šlo res hitro in prav nič težko do tretje postaje današnjega dne – Trgovine Hauptman. HVALA za slastne gibanice! Četrti postanek smo morali žal izpustiti, saj bi bil vzpon na Završki stolp v dežju neprijeten in prav lahko tudi nevaren. Zato pa so nas že pričakovali na Viničariji Kranvogl. Predstavitveni film nas ni pustil ravnodušnih, kakor tudi ne zavidljiva zbirka starodobnikov in urejenost viničarije ter dejstva o načinu življenja v času viničarjev. Domiselne ideje lastnikov in obsežna zbirka starih predmetov nas je prav vse nagovorila. Le kako se je v tako majhno kajžo stisnilo 14 ljudi? A kljub temu je bilo v viničarski koči lahko tudi veselo in Roman Kranvogl nam je to vzdušje pričaral kar z diatonično harmoniko. V urejeni kleti viničarije smo si nato poiskali zavetje in prisluhnili pripovedi naše članice Aleksandre, ki je sicer pravljičarka Knjižnice Lenart, o deklici in generalu. Sprva nas napoved, da bomo poslušali pravljico ni navdušila, odrasli pa vendar ne poslušamo pravljic. Ampak dejstvo, da to ni pravljica, temveč resnica, nas je prepričalo in se dotaknilo srca. HVALA Kranvoglovim za prijazen sprejem in vodenje! Čeprav smo pot opravili kar na štirih kolesih, namesto na dveh, smo bili zadovoljni.

Sklepno dejanje zaključnega kolesarjenja se je odvijalo v gostišču Siva Čaplja, ki je prav tako eden izmed  naših sponzorjev. HVALA! Ob prijazni postrežbi, okusni hrani in kozarcu rujnega smo s pomočjo video projekcije obujali spomine na to kolesarsko sezono in prisotnim sponzorjem pokazali, da nismo od muh.

Pedala vrtimo po vnaprej začrtanih poteh,

z dobro voljo v dlaneh!