Blagoslov koles PDF Natisni E-pošta

Belo nedeljo je v Trnovski vasi zaznamoval blagoslov koles, kolesarjev in kolesark. Naše društvo ga je letos prvič pripravilo v cerkvi Sv. Bolfenka. Kljub deževni noči in nizkim temperaturam je dogodek uspel, saj se je zbralo preko 100 udeležencev, ki so na plano pripeljali okoli 50 koles - otroških, trekking, gorskih in specialnih koles ter enega "starodobnika". Članom našega društva so se pridružili tudi člani nekaterih drugih kolesarskih društev in klubov ter domačini.

Najmlajša kolesarka je štela šele 2 leti. Domačini so dogodek sprejeli z navdušenjem in povedali, da prihodnje leto pripeljejo tudi svoja kolesa. Udeleženci so po blagoslovu skupaj obračali pedala po dveh vnaprej pripravljenih trasah. Obiskali so razstavo pirhov v protokolarni kleti v Sveti Trojici in uživali ob "smoothijih" START bara v Lenartu. Kolesarji so si lahko ogledali tudi Maistrov stolp, Viničarijo Kranvogl z bogato etnološko zbirko, okoliška jezera in ostale lepote, ki jih nudijo Slovenske gorice. Da je blagoslov uspel je poleg vremena in Kolesarskega društva Selce, sta poskrbela domači g. župnik, Franc Mlakar in provincialni minister slovenskih minoritov, Milan Kos. Za pozitiven sprejem se zahvaljujemo Občini Trnovska vas. Z velikonočnimi dobrotami pa nas je razveselilo društvo Kmečkih žena iz Trnovske vasi. Kolesarji smo med bolj ogroženimi udeleženci v prometu, a tudi za nas veljajo prometni predpisi. Zato naj na vsaki vaši poti velja - čelado na glavo, pamet v roke pa hitre noge.

Kolesarski pozdrav!

Blagoslov-koles

TRASA JEZERI

je skoraj popolnoma ravninska in primerna za vsakogar