Kolesarski izlet na Celjsko kočo PDF Natisni E-pošta
Prispeval Boštjan Celan
Torek, 26 September 2017 09:23

Jesenski dnevi se hitro približujejo, kar se izkazuje v dolžini svetlega dela dneva. To še dodatno predstavlja težave, saj je znano, da kolesarjenje po temi ni najbolj prijetno in predvsem varno. Zaradi tega se kolesarjenje prenaša na vikende, kjer je na voljo več časa.  Drugo omejitev v jesenskem času predstavlja vreme, ki s svojimi lastnostmi omejuje neekstremne kolesarje.

Z zgoraj naštetim se je tako oblikovala ideja po druženju na kolesu ob lepem vremenu in predvsem brez omejitve časa.

V nedeljo, 1.10.2017, vljudno vabljeni na kolesarski izlet od Slovenska Bistrice do Celjske koče (saj je potrebno zbrati še zadnje kilometre v sezoni kot tudi nekaj spodobnih višinskih metrov).

Ključne informacije:

• Zbirno mesto in ura odhoda: Špar Slovenska Bistrica (zraven izvoza iz avtoceste Slovenska Bistrica - Jug) ob 9:00. Odhod 9:15.
  • Trasa: Kolesarilo se bo po glavni cesti od Slovenske Bistrice do Celja in obratno, zato se bodo v primeru večje udeležbe ustrezno oblikovale skupine po 3-5 kolesarjev. Trasa je v celoti asfaltirana, dolžina trase je cca. 100 km v obe smeri in približno 1.100 višinskih metrov. Na trasi je tudi vzpon, kateri je dolg pribl. 6 km s povprečnim naklonom 6 % in pribl 400 višinskimi metri.
  • Prehrana: iz nahrbtnika ali po dogovoru - postanek v eni izmed restavracij ob trasi.
  • Vremenska napoved: glede na podatke na dan torek, 26.9.2017, vremenska napoved kaže jasno vreme in jutranje temperature okoli 10 stopinj celzija, ter dnevnimi temepraturami do okoli 15 stopinj celzija. V primeru slabega vremena izlet odpade.
  • Tempo vožnje: izlet je namenjen druženju, kar pomeni, da bo tudi hitrost vožnje temu primerna.
  • Informativne prijave (zgolj za število): FB stran KD Selce - dogodek Kolesarski izlet na Celjsko kočo ali spletna stran KD Selce (člani društva) ali email bostjan.celan@gmail.com.

Vljudno vabljeni in lep kolesarski pozdrav!