Zadnje sporočilo: pred 1 Leto, 1 Mesec

9. tradicionalni kolesarski maraton, BIKE FEST CELJE PDF Natisni E-pošta
Prispeval Blaž Berlič
Sreda, 23 Maj 2018 09:12

V nedeljo, 20. 5. 2018 je v Celju potekal že 9. tradicionalni kolesarski maraton, BIKE FEST, katerega so se v društvenih barvah udeležili tudi člani KD SELCE, in sicer Andrej Kramberger, Davorin Frim ter Marko Polak. Žal je nekoliko zagodlo vreme, saj je dobro uro pred uradnim startom, kljub lepši napovedi, pričelo močneje deževati. Naše člane to ni prestrašilo in okoli 10:00 so startali na najdaljši 108 kilometrov dolgi trasi. Čeprav je bila cesta prvih 30 kilometrov zelo mokra in spolzka, to ni oviralo najboljše pripravljene kolesarje, ki so vse skozi narekovali zelo hiter tempo. Na čelu se je tako oblikovala večja skupina (okoli 20 kolesarjev), ki so v takšnem številu skupaj premagovali večji del trase. Pri 90. kilometru se je tempo pričel še dodatno stopnjevati, med njimi sta bila krivca za to tudi člana Davorin Frim in Marko Polak, ki sta poskusila s pobegom, a sta bila kmalu ponovno ujeta.

Na zadnjih 15 kilometrih se je napravila selekcija in večje število kolesarjev je odpadlo na krajšem vzponu na Veliko Pirešico. Med vodilno skupino okoli osmih kolesarjev sta tako s povprečno hitrostjo 42 km/h prispela v cilj tudi Davorin in Marko ter tako nabrala nekaj dodatnih izkušenj za nove podvige, ki zagotovo sledijo.

FRIZERSKI STUDIO CENTER

JELKA ŠPANDL S.P.