Zadnje sporočilo: pred 1 Leto, 1 Mesec

Dirke PSLO
15. Krompirjev pokal Bambi v Voklem , Državno prvenstvo v cestni vožnji PDF Natisni E-pošta
Prispeval Blaž Berlič
Sreda, 06 Junij 2018 08:01
Prva nedelja v Juniju je bila letos zaznamovana za vse kolesarje in kolesarke, saj je bil 3.6. Svetovni dan Kolesarjev in Kolesark, in kot nalašč je v nedeljo 3.6.2018 potekala cestna dirka za15. krompirjev pokal Bambi v Voklem, katera je štela za Državno prvenstvo.

Naši fantje so bili super razpoloženi in so bili povsem mirni tekom jutra, čeprav so vedeli da imajo v ekipi enega glavnih favoritov za osvojitev majice državnega prvaka. Ob pomoči naših navijačev ter trenerja so fantje ostajali mirni in neobremenjeni v sončem ter vročem dnevu.

Najprej je potekla dirka kategorij od AMATER  do MASTER A do D, morali so prevoziti 15, krogov na razdalji  81 kilometrov. Dirka je bila zelo hitra in napeta,  kar priča povprečna hitrost dirke 44,00 km/h. Pričakovano je bilo, da bo o zmagovalcih odločal šprint večje skupine. Naši člani so celotno dirko bili v prvi skupini in sledili poteku dirke. Ključen trenutek je bil pobeg 3 kolesarjev ki so nenačrtovano napadli in si privozili zadostno prednost, katere večja skupina z vsemi našimi ni uspela  nadoknaditi. V zaključnem šprintu  skupine vseh ostalih kolesarjev je naš član Vid MURKO  odlično šprintal in osvojil skupno 11. mesto  ter 5. mesto v kat. AMATER. Blaž Berlič pa 17. mesto v kat. AMATER.  Marko Polak pa 8. mesto v kat. MASTER A.

Nato  je sledila dirka Kategorije Master E do I in ženske A,B in C. Tekmovalci so morali prekolesariti  8 krogih na razdalji 43,2 kilometrov. V tej dirki smo pa imeli člana v kat. Master E LOVRA ŠKERGETA.  Lovro je bil celotno dirko v prvi skupin. V zadnjem krogu pa je prišlo zaradi žara borbe, do večjega padca kolesarjev. Lovro se je  padcu uspešno izognil, ampak je izgubil položaj ter hitrost katere več ni moral nadoknaditi v zaključnem  šprintu.  Končna povprečna hitrost je bila 40 km/h. Lovro je na koncu osvojil skupno 9. mesto ter v kat. MASTER E.  5. mesto.

Celotni ekipi iskreno čestitamo, in  jim želimo obilo uspeha v nadaljevanju sezone.

Zahvaljujemo se portalu PRIJAVIM.SE za odlične fotografije.

12. VN občine Komenda in Lidlov pokal za mlade PDF Natisni E-pošta
Prispeval Blaž Berlič
Sreda, 23 Maj 2018 09:38

V nedeljo, 20. 5. 2018 je Kolesarsko društvo Rog v občini Komenda priredilo pravi kolesarski praznik. 12. VN občine Komenda in Lidlov pokal za mlade sta postregla z obilico dobrih kolesarjev, tekmovalnostjo in dobro voljo. S šolskim tekmovanjem, občinskim prvenstvom, pokalom za mlade, mednarodnim tekmovanjem ter pokalom Slovenije so na kolesa zvabili več kot 300 kolesarskih navdušencev. Tudi naši člani so se dogodka udeležili in dosegli dobre rezultate.

Ob 11.30 uri so štartale ženske in moški nad 50 let. Najhitrejši so morali prevoziti 12 krogov, kar je pomenilo skupno 40 kilometrov. Barve društva sta v tej skupini zastopala Lovro Škerget in Mirko Špandl. Vso dirko sta odpeljala v ospredju in tako v cilj prišla na 6. in 9. mestu v kategoriji E.

Nekaj minut za koncem prve dirke so se na progo podali še moški do 50. leta. Čakalo jih je 18 krogov in skupno 60 kilometrov. Franci Pukšič je v kategoriji D končal na 5. mestu, Vid Murko pa je uspel v cilj priti s prvo skupino in tako dosegel odlično 4. mesto.
Vsi tekmovalci so se k sreči vrnili brez poškodb, rahlo utrujeni, z novimi izkušnjami in odlično preživetim dnevom v dobri družbi.

<< Začetek < Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja > Konec >>

Stran 1 od 6